Aj Waj! Pierwsza kryptowaluta dla religijnych żydów

Bankomat dla żydów ortodoksów – tak jak BitCoen, nie działa podczas szabasu

Rosyjski biznesmen Wiaczesław Siemieńczuk który deklaruje się jako religijny żyd zainwestował $500,000 w swój nowy projekt BitСoen i obecnie rozwija blockchain dla tej wirtualnej waluty, która zostanie wypuszczona jako ICO czyli oferta publiczna krytpowaluty. Słowo ‘coen’ albo ‘kohen’ po hebrajsku oznacza kapłana i ma znaczenie biblijne.

Podobnie jak w przypadku islamskich kont Forex, ortodoksyjni żydzi mają szczegółowe zasady robienia interesów, w szczególności zakaz handlu (i ogólnie pracy) podczas Szabasu który zaczyna się w piątek po zachodzie słońca i kończy się w niedzielę wieczorem. W tym czasie blockchain będzie zablokowany i nie da się wykonywać żadnych transakcji tą walutą.

Nowa kryptowaluta zostanie wypuszczona we wrześniu, ale pierwsza oferta ICO odbędzie się 14 sierpnia i już kilkaset wirtualnych giełd zgłosiło swoje zainteresowanie tą koszerną kryptowalutą. Developer na początek zamierza wypuścić na rynek 100 million BitСoenów, każdy warty 1 dolara.

Siemieńczuk ma ambitny plan: chce osiągnąć 1.5 miliard dolarów kapitalizacji w ciągu dwóch lat. Co ciekawe, BitСoen ma być kontrolowany przez żydowską „Radę Sześciu” – święta liczba dla judaizmu. Ta rada będzie składać się szanowanych osobistości ze świata biznesu, polityki, finansów, technologii, świata publicznego i kultury.

Czy Siemieńczuk to uczciwy przedsiębiorca który chce stworzyć dobre okazje inwestycyjne dla religijnych żydów, a może sprytny biznesmen tworzący kolejną gównowalutę jak “Doge Coin”, Trump Coin” albo “Fuck Token” który ucieknie z pieniędzmi inwestorów? Wy zdecydujcie!

Source: Jerusalem Post, WND.com