biznes marihuanowy

Boom na sprzedaż marihuany w USA większy niż na Dotcomy w 2000 roku

Sklep z marihuaną w Waszyngtonie

Sprzedaż legalnej marihuany i inwestycje w ziołowy sektor w 2016 roku w USA były większe niż boom na internetowe spółki w 2000 roku, dostarczając 9 miliardów dolarów przychodu.

Ziołowy biznes rozwinął się w 2016 roku po legalizacji marihuany „rekreacyjnej” w większości stanów USA o 30% w stosunku do poprzedniego roku i z wartością 9 miliardów USD (ok. 37 miliardów złotych) stał się potężną gałęzią gospodarki, dostarczając zysków właścicielom spółek i oczywiście podatków, ale także tworząc miejsca pracy na plantacjach i w spółkach z tego zielonego sektora. A jest ich niemało – powstało tysiące nowych firm, a ponad 100 z nich znalazło inwestorów którzy wyłożyli miliony dolarów na działalność i sprzedaje już akcje na giełdzie w Nowym Jorku.

Spółki te zajmują się nie tylko samą produkcją konopii, ale także korzystając z koniunktury, wyspecjalizowały się już we wszystkich możliwych niszach marihuanowych. W NYSE znajdziemy spółki oferujące marketing dla firm „ziołowych”, handlujące nieruchomościami pod uprawy marihuany, a nawet sprzedające odzież roboczą i narzędzia do uprawy tego miękkiego narkotyku. A oto kilka ze spółek zarejestrowanych na giełdzie w Nowym Jorku:

Canavest Corp. ($CANV) – „Ziołowestycje Corp.” – kosmetyki z marihuany,

Cabinet Grow ($CBNT) –„Uprawy w szafie” – sprzęt do domowej hodowli marihuany,

Cyber Kiosk Solutions Inc ($CYBK)– „Rozwiązania Cyber Kiosków” – ta firma zajmuje się badaniem nad metodami weryfikacji wieku kupującego, aby umożliwić sprzedaż marihuany w automatach,

Healthnostics Inc ($HNSS) – „Zdrownostyka Inc.”  – portale internetowe o dobroczynnych właściwościach marihuany,

Zoned Properties Inc. ($ZDPY) –  „Zjarane Nieruchomości, Inc.” – Inwestycje i budowa magazynów marihuany i hal do pakowania i obróbki zioła,

praca marihuana

Ogłoszenia o pracę w branży marihuanowej z amerykańskiego portalu – od „obcinacza”, „kultywatora pąków”, „asystenta hodowli” po kierowcę-dostawcę, koordynatora logistyki i grafika komputerowego. Branża wygenerowała tysiące nowych miejsc pracy w USA.

Te spółki naprawdę istnieją i to kwestia czasu zanim powstanie indeks marihuanowy przy tak dużych obrotach. Ziołowy biznes nie zwolni, bo jeszcze nie wszystkie Stany wprowadziły legalizację marihuany rekreacyjnej – a to tylko kwestia czasu, więc można się spodziewać, że rynek urośnie o co najmniej tyle samo w 2017 roku. Jeśli masz dostęp do tych akcji tych spółek, zainwestuj z małym lewarem i trzymaj do końca roku żeby stabilnie na nich zarobić.

Pamiętajcie aby tylko nie inwestować po spożyciu!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czesi osiągnęli nadwyżkę budżetową po raz pierwszy od 20 lat

Następny

Koniec Bitcoina w Chinach – nakazano zamknięcie giełd

Ostatnie od USA